Domů / Dětská obuv / Celoroční boty

polobotka TORRENT Viking 3-43145-00213, černá

Doprava zdarma
polobotka TORRENT Viking 3-43145-00213, černá
Výrobce: Viking
Kód: VK0004-10 Kód výrobce: 3-43145-00213
polobotka TORRENT Viking 3-43145-00213
Na dotaz
  • fuchsia
1.750 Kč

Popis

Kotníčkové boty, lehké, nepromokavé, s membránou GORE-TEX

Možnost praní v pračce. Kvalitní botky pro veškeré volnočasové aktivity - Viking je špičková norská značka outdoorové obuvi.

  • Materiál: textil a syntetika.

Parametry

Specifikace
Typ Polobotky
O značce Viking

Značka VIKING je prvotřídní norská značka obuvi v oboru teplých nepromokavých bot v severní Evropě. Nepromokavou dětskou obuv vyrábí již o roku 1920. Největšími benefity výrobků jsou kvalitní materiály, vynikající dílenské zpracování, funkčnost, atraktivní design a skvělý střih.

 

Co je to materiál GORE-TEX® ?

Materiály GORE-TEX® vznikají slaminováním membrány GORE-TEX® s vysoce odolnými textiliemi. Jejich 100% nepromokavost je zajištěna speciální technlogií podlepení švů.

 

Membrána

 

Tajemství materiálů GORE-TEX® spočívá v jejich jedinečné dvousložkové membráně.

Část membrány z expandovaného PTFE obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Voda v kapalném skupenství tedy nemůže membránou GORE-TEX® proniknout, zatímco vodní pára (voda v plynném skupenství) jí projde snadno.

 

Do struktury ePTFE je začleněná oleofóbní látka (látka odpuzující olej). Ta umožňuje průchod vodní páry, ale zároveň vytváří přirozenou bariéru, která brání průniku znečišťujících látek, např. olejů, kosmetických přípravků, repelentů a složek potravin.

 

Výsledkem je trvale nepromokavá, větruvzdorná a prodyšná membrána.
Obecné vlastnosti membrány GORE-TEX®: trvalá nepromokavost, vysoká prodyšnost, extrémní odolnost vůči mrazu, jedinečná odolnost při ohybu, mimořádně dlouhá životnost